Komponenty

Komponenty

 

 

Seřadit dle
{product_name}

Optické patchcordy jsou určené pro vzájemné propojení aktivních prvků, pro připojení aktivního prvku k optické trase (optická vana, optický patch panel) nebo pro vzájemné propojení optických tras přes adaptéry v optických vanách nebo boxech. Optický pigtail je optické vlákno s optickým konektorem a slouží k zakončení optické trasy v optické kazetě. Patchcordy i pigtaily se vyrábějí v různých variantách podle typu vlákna, (např. 1,8mm, 900µm), konektoru, délky, singl i duplex.

{product_name}

Optické adaptéry se vyrábějí v provedení pro singlemode a multimode. Slouží k opakovatelnému spojení dvou optických konektorů. Vyrábějí se v provedení simplexní nebo duplexní, a jsou barevně rozdělené dle typu použití. Většina adaptérů má oba konektory stejné (např. SC-SC), ale je možné dodávat i hybridní optické adaptéry, (např. FC/PC - SC/PC, E2000/APC - SC/APC). Zaručují nízký vložný útlum.

{product_name}

Optické splittery jsou hlavním stavebním prvkem pro FTTx přístupové sítě. Splitter je síťový prvek, který umožňuje sdílení optického média velkému počtu klientů. Patří mezi pasivní prvky. Splitter provádí pouze jednu funkc,i a to buď rozbočování nebo slučování signálu. Dle výroby je dělíme na : Planární (PLC) splittery, Symetrické dělení výkonu Fúzní pro asymetrické dělení výkonu.

{product_name}

Pro zvýšení kapacity optického vlákna se využívá metoda vlnového multiplexu, která je založena na vysílání optického záření na několika různých vlnových délkách. WDM je systém s vlnovým multiplexem, kde dochází ke slučování dvou nebo více optických signálů v jednom optickém vlákně s použitím rozdílných vlnových délek pro každý kanál. CWDM je systém s hrubým vlnovým multiplexem, kde dochází ke slučování dvou nebo více optických signálů v jednom optickém vlákně s použitím rozdílných vlnových délek pro každý kanál. Umožňuje až 18 kanálů na vlákno, odstup kanálů je 20 nm. Vlnové délky specifikuje ITU-T G.694.2. DWDM je systém s hustým vlnovým multiplexem. Možné rozestupy vlnových délek jsou následující: 12,5 GHz (odpovídá 0,1 nm), 25 GHz (0,2 nm), 50 GHz (0,4 nm) a 100 GHz a více (0,8 nm) .

{product_name}

Optický útlumový článek je pasivní součástka která slouží ke snížení úrovně výkonu optického signálu. Optický útlumový článek (attenuátor) je široce používán v CWDM & DWDM, CATV systémech, sítích datových center, zkušebních zařízeních a dalších vysoce výkonných aplikacích. Attenuátor se vyrábí jako jako průchozí v klasických optických konektorech. Rozdělují se dle optického útlumu.