Optické sítě

Optické sítě

Optické komunikační sítě jsou v době globální civilizace jedním z jejich nosných pilířů, ne-li oporou nejdůležitější. Veškeré přístupové sítě k internetu a metropolitní sítě se dnes budují téměř výhradně pomocí optických komponentů. A technologie s tím související nám tak vstupují čím dál více do našeho běžného života. Ať už optickou síť (FTTx) vytváříte nebo rozšiřujete, díky našim unikátním zkušenostem v oboru jsme připraveni vám, bez ohledu na její velikost nebo architekturu, rychle a efektivně pomoct.

Seřadit dle
{product_name}

Vysokokapacitní moduly listovacích kazet SOSA 2.generace slouží k dokonalé ogranizaci vláken při zajištění kontroly ohybu. SOSA kazety jsou určeny do všech produktů řady "FIST". Kazety typu SLE nejsou z důvodu menšího poloměru ohybu určeny pro vlákna G.652 D Vyráběny jsou ve více provedeních dle počtu kazet a druhu ochran svárů - teplem smrštitelné ochrany svárů .

{product_name}

Vysokokapacitní moduly listovacích kazet SOSA 2.generace slouží k dokonalé ogranizaci vláken při zajištění kontroly ohybu. Modul se skládá z montážní desky s drážkami pro vedení vláken a kazet. SOSA kazety jsou určeny do všech produktů řady "FIST" Maximálně pro 8 vláken s teplem smrštitelnou ochranou a s pozicí na 1 splitter max.1x8. Vyráběny jsou v provedení dle počtu kazet 4 kazety na modulu nebo 8 kazet na modulu.

{product_name}

Optické patchcordy jsou určené pro vzájemné propojení aktivních prvků, pro připojení aktivního prvku k optické trase (optická vana, optický patch panel) nebo pro vzájemné propojení optických tras přes adaptéry v optických vanách nebo boxech. Optický pigtail je optické vlákno s optickým konektorem a slouží k zakončení optické trasy v optické kazetě. Patchcordy i pigtaily se vyrábějí v různých variantách podle typu vlákna, (např. 1,8mm, 900µm), konektoru, délky, singl i duplex.

{product_name}

Optické adaptéry se vyrábějí v provedení pro singlemode a multimode. Slouží k opakovatelnému spojení dvou optických konektorů. Vyrábějí se v provedení simplexní nebo duplexní, a jsou barevně rozdělené dle typu použití. Většina adaptérů má oba konektory stejné (např. SC-SC), ale je možné dodávat i hybridní optické adaptéry, (např. FC/PC - SC/PC, E2000/APC - SC/APC). Zaručují nízký vložný útlum.

{product_name}

Optické splittery jsou hlavním stavebním prvkem pro FTTx přístupové sítě. Splitter je síťový prvek, který umožňuje sdílení optického média velkému počtu klientů. Patří mezi pasivní prvky. Splitter provádí pouze jednu funkc,i a to buď rozbočování nebo slučování signálu. Dle výroby je dělíme na : Planární (PLC) splittery, Symetrické dělení výkonu Fúzní pro asymetrické dělení výkonu.

{product_name}

Optický útlumový článek je pasivní součástka která slouží ke snížení úrovně výkonu optického signálu. Optický útlumový článek (attenuátor) je široce používán v CWDM & DWDM, CATV systémech, sítích datových center, zkušebních zařízeních a dalších vysoce výkonných aplikacích. Attenuátor se vyrábí jako jako průchozí v klasických optických konektorech. Rozdělují se dle optického útlumu.